Forker si zatím vydělává peníze úklidem domů s kamarádem.

Forker si zatím vydělává peníze úklidem domů s kamarádem.

"I když je žádost zaměstnance zamítnuta, zaměstnanec je vyzván, aby pokračoval v procesu opětovným předložením žádosti s dalšími informacemi, které může považovat za relevantní pro přezkoumání výboru," řekla.

Více: 11 000 v Greene County je po splatnosti na svou druhou injekci COVID-19, ale ještě není pozdě ji získat

Forker se obává, že někteří správci Coxu nepřistupují k této debatě v dobré víře a tvrdí, že CEO Cox Steve Edwards je „demokrat“, který „má sklon podporovat sociální programy, které by mohly potlačit individuální svobodu“.

"Myslím, že ti, kdo mají na starosti Coxe, mají více na mysli, že je to dobrá věc." Myslí si, že naše populace pacientů chce, abychom to udělali. Upřímně s tím nesouhlasím na základě počtu pacientů, o které jsem se staral a kteří odmítli očkování.

Forker dodal, že většina lidí na jihozápadě Missouri je „docela konzervativní“ a „rozhodně si cení svobody“.

„(Očkování) prostě musí být na každém jednotlivci a jeho lékaři, jeho náboženském přesvědčení, jeho zájmu o vlastní bezpečnost nebo cokoli jiného. Jen si myslím, že to musí být jejich rozhodnutí. Staral jsem se o spoustu lidí, kteří prostě nedůvěřovali (vakcíně). Nedůvěřují žádné třípísmenné vládní organizaci a byli ochotni riskovat s virem.“

Nečeká, že bude znovu pracovat jako zdravotní sestra

Forker však neočekává, že se bude znovu starat o pacienty nebo pracovat jako zdravotní sestra.

„Mám absolutně nulový zájem pracovat pro firemní zdravotnictví, tečka. Do takové situace se nedostanu,“ řekla.

Forker si zatím vydělává peníze úklidem domů s kamarádem.

"Je to velmi nezávislý byznys a užívám si svobody, kterou tam mám na w-loss-website.com ," řekla Forkerová o své nové práci.

Ale její největší starost se netýká sama sebe. Je to pro její bývalé kolegy, kteří by možná s vakcínou nesouhlasili, ale nebyli schopni odejít jako ona.

„Mladší lidé mají hypotéky, splácejí auto, mají děti. Potřebují, aby byla práce, na kterou strávili spoustu času a úsilí, vyškolena a připravena. Budu v pořádku. Bez ohledu na to, co dělám, nevyžiji moc… ale kdybych byla osamělým rodičem, kdybych měla dítě se zdravotními problémy, nevím, co bych dělala,“ řekla.

„Znám spoustu lidí, kteří velmi neochotně podstupují tuto vakcínu, protože jsou ve velmi odlišné finanční situaci než já. A to mě opravdu trápí. Týká se mě to. Nemyslím si, že by někdo měl být postaven do takové pozice. Je to jen nátlak. Mám osobní přátele, kteří se takto rozhodují proti svému lepšímu úsudku."

Nevěstince v celé Nevadě byly znovu otevřeny pro podnikání a kapacita kasin na Las Vegas Strip se zvýšila na 80 %, protože Nevada o víkendu nadále uvolňovala omezení týkající se koronaviru.

Guvernér Steve Sisolak řekl, že očekává, že všechny podniky budou znovu otevřeny na 100 % kapacity do 1. června.

Legální sexuální pracovnice, které se vracejí na pracoviště poprvé po více než roce, se přizpůsobují bezpečnostním opatřením, jako jsou masky a kontroly teploty. Mnoho pracovníků nevěstinců, které jsou zakázány v několika okresech, včetně toho, kde sídlí Las Vegas, dokonce povzbuzuje klienty, aby se vrátili tím, že nabízejí nabídky na jejich služby.

Kiki Lover, která řekla, že dává přednost svému uměleckému jménu, pracuje na ranči Sagebrush východně od Carson City v Nevadě. Klientům, kteří ji tento týden navštíví, nabízí slevu.

"Jsem tak nadšená, že se vrátím do práce a chci, aby lidé byli také nadšení z návratu," řekla.

Prostitutky musí nosit roušky po celou dobu, kromě případů, kdy klienty berou do svých soukromých pokojů. Alice Little, legální sexuální pracovnice na Chicken Ranch v Pahrump, říká, že je připravena vrátit se do práce i s omezeními.

„Změny jsou pochopitelné a pokud můžeme být něčím, je to flexibilní

►Asi 15 lidí, včetně demonstrantů a policie, bylo zraněno při střetech, když úřady rozehnaly nelegální večírek v belgickém parku na protest proti omezením COVID-19, uvedla v neděli mluvčí donucovacích orgánů. Policie zadržela 132 účastníků.

►Srpnové shromáždění, které tradičně přilákalo desítky tisíc vietnamských katolíků z celých USA na jihozápad Missouri, bylo kvůli pandemii již druhý rok po sobě zrušeno. Oslava Dnů Mariánů znovu spojuje rodiny a přátele, kteří se rozešli po pádu Saigonu v roce 1975.

📘 Co čteme: Pokyny CDC týkající se nošení roušek po očkování by mohly ovlivnit barevné komunity, říkají odborníci. Zde je návod.

Aktualizujte tuto stránku pro nejnovější aktualizace. Chcete více? Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje Coronavirus Watch pro aktualizace vaší schránky a připojte se k naší skupině na Facebooku.

Rozdrcení COVID-19 zanechalo Kalifornii s jizvami, protože se začíná znovu otevírat

Po roce některých z nejpřísnějších pandemických omezení v zemi klesl počet případů koronaviru v Kalifornii na jednu z nejnižších v USA. Stát nyní plánuje úplné znovuotevření do poloviny června. Kaliforňané a vůdci státu oslavují nízký počet infekcí a plán znovuotevření. Guvernér Gavin Newsom to nabízel na Twitteru, když objížděl stát. Tvrdá omezení si ale vybrala svou daň na podnicích.

"Faktem je, že opravdu nedokážeme plně vysvětlit, proč vidíme, že tento virus exploduje v určitých oblastech a zároveň je v jiných relativně klidný," řekl Dr. John Swartzberg, emeritní profesor infekčních nemocí a vakcinologie na University of California. -Berkeley.

– Christal Hayes

Přestože 55 % obyvatel Portorika dostalo alespoň jednu dávku vakcíny proti COVID-19, území USA se potýká s prudkým nárůstem případů a hospitalizací a snaží se podpořit ekonomiku, kterou v posledních letech poškodila pandemie koronaviru, hurikány. zemětřesení a dlouhotrvající finanční krize.

Zatímco zdravotnické úřady tvrdí, že mnozí touží po očkování – na ostrově s 3,3 miliony amerických občanů byly podány více než 2 miliony dávek – poznamenávají, že někteří lidé, kteří ještě nejsou plně chráněni, nedbají omezení, která zahrnují zákaz vycházení trvající déle než jeden rok. rok.

To a šíření nových variant mohou být částečně na vině současného nárůstu infekcí, který se v posledním dubnovém týdnu zvýšil na 28 nových případů denně na 100 000 lidí, ve srovnání se 17 na 100 000 na pevnině USA.

"Řešením je očkování," řekl guvernér Pedro Pierluisi, který odolal přísnějším omezením poté, co Portoriko uvalilo uzamčení a maskování před jakýmkoliv americkým státem. Ostrov hlásí asi 2000 úmrtí na COVID.

Indie udává světové rekordy, ale realita je pravděpodobně ještě horší

Indie v sobotu překonala další denní celosvětový rekord nových infekcí s více než 400 000 novými případy, ale alespoň jeden expert tvrdí, že skutečný počet může být mnohem vyšší. Dr. Prabhat Jha z University of Toronto odhaduje na základě modelování z předchozího nárůstu v Indii, že skutečná čísla nakažených by mohla být 10krát vyšší než oficiální zprávy.

"Celé domy jsou nakažené," řekl Jha. "Pokud se jedna osoba nechá testovat v domě a oznámí, že je pozitivní, a všichni ostatní v domě začnou mít příznaky, je zřejmé, že mají COVID, tak proč se nechat testovat?"

Indie v neděli oznámila 392 488 nových infekcí, což je o něco méně než za předchozích 24 hodin.

USA začaly dodávat cenné komponenty vakcín, kyslík a masky do Indie a další země půjčují také pomoc, ale poptávka bude stále převyšovat nabídku. Administrativa prezidenta Joea Bidena také plánuje od úterý omezit cestování mezi USA a Indií.

Iowa odmítá 71 % vakcíny proti COVID nabízené federátory

Iowa odmítá 71 % dodávek vakcíny proti COVID-19, které mohla obdržet od federálních úředníků za týden od 10. května, protože poptávka po injekcích stále klesá, uvedlo v sobotu ministerstvo veřejného zdraví státu Iowa. Jde o druhý týden v řadě, kdy stát žádá federální vládu, aby zadržela část očekávaného přidělení dávek.

Mluvčí ministerstva Sarah Ekstrandová v sobotu uvedla, že Iowa mohla od federálních úředníků obdržet celkem 105 300 dávek vakcíny Pfizer, Moderna a Johnson & Johnson za týden od 10. týden 3. května. Na týden od 10. května stát žádá federální úředníky, aby zadrželi 75 280 dávek, uvedl Ekstrand v e-mailu do Des Moines Register, který je součástí sítě USA TODAY Network.

Ekstrand také řekl, že 88 z 99 okresů Iowy řeklo státu, že nebudou potřebovat část nebo všechny své týdenní příděly vakcíny na týden od 10. května. To je nárůst z 80 okresů, které odmítly příděly na nadcházející týden, a 43 okresů, které odmítly. všechny nebo část jejich přídělů za minulý týden.

– Tony Leys, registr Des Moines

Federální mandát masek prodloužen do září pro letadla, vlaky, autobusy

CDC uvolnilo pokyny pro masky pro očkované Američany a některé státy zrušily mandáty pro masky. Ale roušky budou stále nutností, pokud letos v létě cestujete letadlem, vlakem nebo autobusem. Úřad pro bezpečnost dopravy v pátek rozšířil požadavek na masku pro letadla, letiště, vlaky, příměstské železniční systémy a další způsoby dopravy do 13. září. Mandát, který začal 1. února, měl vypršet 11. května.

"Požadavek na federální masku v celém dopravním systému se snaží minimalizovat šíření COVID-19 ve veřejné dopravě," uvedl v prohlášení Darby LaJoye, vysoký představitel TSA. „Právě teď má asi polovina všech dospělých alespoň jedno očkování a roušky zůstávají důležitým nástrojem k poražení této pandemie.

"Budeme nadále úzce spolupracovat s (CDC), abychom vyhodnotili potřebu těchto směrnic a uznali dosud významnou úroveň souladu." Přečtěte si více.

– Dawn Gilbertsonová

USA mohou mít více dávek vakcíny Pfizer-BioNTech COVID-19, než si myslely.

Zatímco každá lahvička má obsahovat pět dávek první vakcíny povolené pro nouzové použití Úřadem pro kontrolu potravin a léčiv, Politico ve středu jako první informovalo , že lékárníci objevili, že některé lahvičky mohou mít další dávky, což může potenciálně zvýšit zásobu země.

"Množství vakcíny, které zůstane ve vícedávkové lahvičce po odstranění 5 dávek, se může lišit v závislosti na typu použitých jehel a injekčních stříkaček," řekl mluvčí společnosti Pfizer USA TODAY v prohlášení. "V tuto chvíli nemůžeme poskytnout doporučení ohledně použití zbývajícího množství vakcíny z každé lahvičky. Očkovací pracovníci musí konzultovat zásady své instituce pro použití vícedávkových lahviček."

FDA pověřila nemocniční lékárníky, aby používali další dávky, zatímco agentura spolupracuje s představiteli společnosti Pfizer na „určení nejlepší cesty vpřed“.

„Nic příliš překvapivého“: Složky vakcíny Pfizer COVID-19 jsou docela standardní, říkají odborníci

"V tuto chvíli, vzhledem k ohrožení veřejného zdraví, FDA radí, že je přijatelné použít každou plnou dávku, kterou lze získat (šestou nebo možná i sedmou) z každé lahvičky," řekla mluvčí FDA Monique Richardsová pro USA TODAY v prohlášení.

Lékárníci musí vyhodit jakékoli další množství vakcíny, pokud se neskládá z 0,3 ml potřebného pro plnou dávku, řekl Pfizer. Zbývající množství se „nikdy nesmí“ kombinovat s vakcínou z jiné lahvičky.

Vakcína Pfizer-BioNTech, která 11. prosince dostala zelenou od FDA, byla vyvinuta za méně než rok, což je zlomek času, který by obvykle zabral, když výzkumníci po celém světě horečně hledali protijed na virus objevený v prosinci 2019 v Číně. .

„Magický“ okamžik: První očkování proti COVID-19 vzbuzuje naděje v historický den, který byl označen dalším ponurým milníkem

Operace Warp Speed, úsilí federální vlády ve výši 10 miliard dolarů na urychlení výroby a distribuce vakcíny proti koronaviru, dodá tento týden 2,9 milionu dávek, řekl ministr zdravotnictví a sociálních služeb Alex Azar.

Contents