Працівник повинен повідомити свого роботодавця про те, що захворів і звернувся до лікарні за оформленням е-лікарняного. Листок непрацездатності — це не те саме, що і медичний висновок про тимчасову непрацездатність. Він засвідчує факт непрацездатності, формуючи медичний висновок про тимчасову непрацездатність. Листок непрацездатності формується автоматично в Електронному реєстрі листків непрацездатності на основі створених медичних висновків про тимчасову непрацездатність. З 1 жовтня 2021 року усі заклади охорони здоров’я України перейшли на оформлення електронних лікарняних. Відтепер працівники, захворівши, мають повідомляти роботодавцю номер електронного лікарняного.
Нажаль в системи Хелсі не зберігається інформація про лікарняний, тому що електронний лікарняний формується в реєстрі листків непрацездатності пенсійного фонду, до якого Helsi.me не подключений. З 01 червня 2021 року розпочато поетапне впровадження електронної форми листків непрацездатності, сформованих на підставі медичних висновків про тимчасову непрацездатність. Для того, щоб сформувати “електронний лікарняний” працівникові потрібно звернутись до свого лікаря з проханням сформувати листок непрацездатності. Після цього лікар відкриває лікарняний лист та підписує власним КЕП в системі. Електронний лікарняний обов`язково повинен містити дані про роботодавця (податковий номер в ЄДР та найменування організації). Із 30-го тижня вагітності жінки мають право отримати листок непрацездатності й відповідні соціальні виплати. Однак через війну ця можливість стала для декого недоступною.
Побачити е-лікарняний сумісника зможете в Електронному кабінеті роботодавця на веб-порталі електронних послуг ПФУ. Також зверніть увагу, що після внесення змін до Наказу № 1066 та Порядку № 1234 е- лікарняний можете оплатити тільки після того, як він набуде статусу «Готовий до сплати». А це відбувається через 7 днів від моменту, як його сформували. При цьому у рядку, де вказується серія бланку, зазначається ЄДРПОУ закладу охорони здоров’я, а де номер бланка ― порядковий номер запису у Журналі реєстрації листків непрацездатності. Якщо зупинять у встановленому порядку в умовах воєнного стану доступ користувачів електронної системи охорони здоров’я до центральної бази даних електронної системи охорони здоров’я.
Що їсти до і після тренувань?
Збережіть файл на свій комп’ютер або мобільний пристрій. 06 червня відбулась зустріч з керівництвом Головного управління Пенсійного фонду України в… Якщо витяг формує роботодавець, то алгоритм дій наступний. Для продовження перегляду додайте наш сайт до білого списку.
З восьмого дня починається перебіг 10-денного строку, за який роботодавець має призначити допомогу по тимчасовій непрацездатності, та 3-денного строку — допомогу по вагітності та пологах. Завдяки інформаційному обміну між Національною службою здоров’я, Фондом соціального страхування та Пенсійним фондом України відбувається акумулювання даних та формування е-лікарняного в Електронному реєстрі листків непрацездатності (далі – Реєстр). З собою треба мати медичні документи, що підтверджують факт непрацездатності, перекладені на державну мову та засвідчені, в установленому законодавством порядку. Жінка повинна зв’язатися зі своїм лікарем, який веде її вагітність, та заявити про бажання сформувати медичний висновок про тимчасову непрацездатність дистанційно.
Інформація одразу стає доступна Фонду соціального страхування. Щодо декретних, лікарняних по догляду за дитиною чи хворим членом сім’ї, то по ним заяву-розрахунок подається завжди, так як вони оплачуються вже з 1-го дня за рахунок Фонду. І тоді завжди треба готувати повідомлення до Фонду про виплату коштів. Продовжити електронний лікарняний, якщо необхідно.
З 01.09.2021 року – лікарняні лише в електронній формі
В розділі «Звернення» за обраною датою переглядаємо запити/звернення, що оброблені ПФУ. Щодня перед лікарями постають нові виклики в лікуванні пацієнтів. З метою оптимізації та покращення продуктивності системи ЕСОЗ, проводимо планові технологічні роботи. Стартувала акція «Канікули з Експертус по-українськи»! Передплачуйте електронні журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата» на 9 місяців – і отримаєте 3 місяці в подарунок.
Як дізнатись номер е-лікарняного?
Подати заяву-розрахунок до ПФУ роботодавець має не пізніше 5 робочих днів з моменту як прийняв рішення про призначення матеріального забезпечення. За лаштунками ховається й інший держорган, що потребує даних з Е-реєстру, — Держпраці. У полі її зору інформація про нещасні випадки на виробництві, професійні захворювання.
— прізвища, імені та по батькові (за наявності) особи — понад 90,0 % символів. Крок 2.В розділі «Комунікації з ПФУ» обираємо поле «Запит на отримання електронних документів». На вашому пристрої встановлено розширення до браузеру, що перешкоджає перегляду читати відеозаписів. І з 1 вересня цього ж року всі медзаклади мають формувати їх в електронному вигляді. Про це повідомив Координаційний центр з надання правової допомоги. Прізвища, імені та по батькові (за наявності) особи – понад 90,0 % символів.
І ось нарешті з’явилася можливість отримати на порталі Пенсійного фонду України витяг з електронного реєстру листків непрацездатності (витяг з ЕРЛН) за окремим працівником. Номер електронного лікарняного – це унікальний номер, який має складну структуру та ніколи не повторюється. Він відрізняється від номеру медичного висновку, на підставі якого автоматично створюється е-лікарняний. Однак, якщо листок непрацездатності паперовий, що ще можливо внаслідок обставин воєнного часу, то тоді діємо за старими правилами – працівник має зробити копію паперового листка непрацездатності та завірити його за основним місцем роботи. У разі використання замість е-лікарняних паперових лікарняних є можливість формувати заяву-розрахунок на отримання коштів з Пенсійного фонду на основі паперових лікарняних, яка була введена на веб-порталі Пенсійного фонду. Для цього у формі заяви-розрахунку необхідно зазначити тип листка непрацездатності «паперовий», вказати його серію та номер та додати до заяви-розрахунку скановану копію паперового лікарняного (кольорову).